Společenské, kulturní a informační centrum
Spolek KanapÍčko vznikl v létě roku 2024, jeho hlavní účelem je podpořit společenský život v Borotíně a vybudovat komunitní a informační centrum. Jinými slovy místo pro potkávání, tvoření, sdílení, vzdělávání, soustřeďování informací atp. Dalším cílem spolku je pomoci s opravou domu č.p.89, kde má spolek sídlo a klubovnu. Spolek vznikl pod názvem KanapÍčko, který nese mnoho informací – Ka jako káva, protože mnoho lidí ji má spojenou s chvilkou pohody a ta u nás nesmí chybět. Kanap – jako kanapky, což jsou malé elegantní kousky občerstvení, které by měly být také součástí našich posezení či tvoření. Íčko, jako infocentrum pro každého, shromaždiště a poskytovatel informací. A celý název nese slovo kanapíčko, kanape, jako kus nábytku, pro posezení pro více osob.
Budeme rádi, když nás podpoříte.

Kalendář akcí
Kdo jsme

Zakládajícími členkami spolku jsou Adéla Roubíčková, borotínská rodačka, maminka dvou dětí, spolumajitelka společnosti Akademie léčivé výživy, lektorka kurzů extraokulárního vidění, mastičkářka, bylinkářka a hlava KanapÍčka. „Mým cílem je opravit domek co nejšetrněji, s ohledem na původní vzhled a využití. Zároveň v Borotíně tvořím místo pro potkávání kamarádů a lidí se stejným smýšlením, kde budou moci tvořit, vzdělávat se i odpočívat od starostí všedních dní.“

Další členkou je Jana Čermáková, také rodačka z Borotína, nyní už důchodkyně, ale stále aktivní v několika spolcích v Borotíně a okolí. Jana je „tichá eminence“ KanapÍčka. Stará se o podporu spolku, získávání informací, o muzeum a podklady k účetnictví. Vzhledem k tomu, že dlouhá léta pracovala v Borotíně, nejprve jako listonoška, potom jako matrikářka a účetní městyse, zná velmi dobře místní obyvatele i poměry. Má k Borotínu více než vřelý vztah a záleží jí na něm i všem, co se v obci děje. Spoluzakladatelkou se stala, protože chce být i nadále aktivní a pomáhat místnímu rozvoji.

Třetí zakládající členkou je Andrea Sovová, rodačka z nedaleké Prčice, žena mnoha povolání, lektorka pilates a jógy, organizátorka Prčického ½ maratonu a maminka malé holčičky a ruce KanapÍčka. Andrea má vřelý vztah k Borotínu a hlavně se jí líbí projekt spolku, který chce svým členstvím aktivně podporovat. Vybudovat zde, mimo jiné, útulný prostor ke cvičení a relaxaci po něm, ať už na podložce či na kanapíčku u sklenky vína. Chce umožnit místním obyvatelkám – členkám spolku – pravidelné lekce bez dojíždění.
Všechny nás pojí stejný zájem. „Mít v dnešním zrychleném světě místo, kde se zastavil čas a kde se lidé vrací k pospolitosti.“